Sme hudobná skupina SONG z Prešova

Hráme vlastné aj prebrané populárne a ľudové pesničky, prevažne so slovenskej a českej hudobnej scény. Zahraničné piesne sa snažíme spievať po slovensky alebo česky aby si s nami mohol zaspievať každý.  Náš repertoár zaberá niekoľko hodín živej hudobnej produkcie vhodnej na rodinné oslavy, stužkové, svadby, alebo firemné večierky. Výber skladieb vieme zosúladiť podľa želania objednávateľa. 

Hudobná skupina SONG

Róbert Kvietok

Spev, klávesy, harmonika, saxofón

Robo od šiestich rokov prikovaný vďaka rodičom ku klavíru. Zahrá skoro všetko na čo si spomenie 🙂 Ako samouk má nejaké základy na hru na saxofón a popri synovi sa naučil hrať na akordeón. 

Marek Knap

Spev, gitra, akustická gitara

Marečko a jeho gitara ako dvaja zaľúbenci.

Milan Balucha

Spev, bicie a perkusie

Milanko vymenil hrnce za bicie. 

História Kapely

Písal sa rok 1999. Dvaja bývalý členovia skupiny Present začali zakladať nové zoskupenie. Róbert Kvietok (klávesy) a Milan Balucha (vtedy gitara) odohrali jednu malú svadbu spolu a prijali medzi seba Milanovho mladšieho brata Stana (bicie). V roku 2002 sa k nim pridal Ľubomír Galdun (klávesy a akordeón). V roku 2004 zažila kapela šok. Po autohavárii nás opustil Stano. Milan sa vrátil k svojmu pôvodnému nástroju. Sadol si späť za bicie. Pribrali k sebe speváčku zo Šindliara Soňu. Tá však dlho nevydržala a tak ju nahradila Ľuba Kurimská.  Keď Ľubo Galdun ohlásil koniec pre pracovné vyťaženie, tak ho nahradili dvaja nový členovia. Jaro Ridila (basa) a Marek Knap (gitara).  Vystriedali sa ďalšie dve speváčky a to Ľuda Priesterová a Lenka Vašková. Časom sme rozišli s Jarom a Lenka skončila z rodinných dôvodov. Takto v trojici to ťaháme až do dnešného dňa t.j.  

Robo Kvietok – klávesy, akordeón a príležitostne saxofón 

Milan Balucha – bicie a ozembuch  

Marek Knap – gitara 

Skúšobňu máme v Hermanovciach pri Prešove.

Logo - Hudobná skupina Song Prešov

Róbert Kvietok
mobil: +421 915 144 342
mail: song@skupinasong.sk